Отборът на АРДА U19 изигра своя отложен мач от 5-ти

...

Арда U19 без проблем се наложи над ФК Димитровград с 2:0

Отборът на АРДА U19 изигра своя отсрочен мач от 5-ти кръг на шампионата на Зона Пловдив против ФК Димитровград 1947, а срещата се игра на стадиона в Момчилград.

Футболистите водени от треньора Ерай Салиф започнаха по-активно дуела и разумно сътвориха няколко положения пред вратата на гостите. Те пък от своя страна дадоха отговор с няколко опита да открият резултата, само че нашият вратар Дженк Якуб бе на вярното място. Първото полувреме приключи без победител при резултат 0:0. След почивката играчите на АРДА U19 все по-често поглеждаха към противниковата врата и след едно осъществяване на ъглов удар Борис Лозев засече топката с глава и откри резултата. Въпреки положителния резултат, бъдещите гении на АРДА подвигнаха оборотите и се стигна до още едно попадение. Николай Жеков се възползва от неприятно избите топка от вратаря на ФК Димитровград и без проблем повиши на 2:0, при който резултат приключи и срещата. След тази победа АРДА U19 е на 11-то място в класирането с 12 точки.
Източник: novinata.bg