Отборът на Алавес продължава да се представя много силно на

...

Алавес записа най-изразителната си победа за сезона

Отборът на Алавес продължава да се показва доста мощно на собствен терен, като през днешния ден записа четвърти триумф на “Мендисороса”. В среща от 13-ия кръг баските разрушиха Валядолид с 3:0, а можеха да вкарат и повече. С тази победа домакините най-малко краткотрайно се отдалечиха на 6 точки от изпадащите. Валядолид пък е с 2 пункта повече от днешния си противник.

Alaves notch their biggest win of the season in #LaLigaSantander! #AlavesRealValladolid 3-0 pic.twitter.com/d9IiGgyD0I
— LaLiga (@LaLigaEN) November 9, 2019
В 20-ата минута бранителят на Алавес Виктор Лагуардия се включи в офанзива и стреля в напречната греда. Шест минути по-късно обаче съотборникът му Хоселу сподели по-точен мерник и домакините излязоха напред в резултата - 1:0.

В 32-ата нелепа неточност на вратаря Жорди Масип, който изпусна топката, разреши на Томас Пина да удвои.

Играчите на Валядолид имаха доста добра благоприятни условия да върнат интригата. В 50-ата Сандро Рамирес излезе против вратаря, преодоля го, само че по-късно не съумя да стреля тъкмо в мрежата.

В 75-ата Рубен Алкарас фаулира Лукас Перес в наказателното поле и някогашният нападател на Арсенал направи 3:0 от дузпа.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 13 кръг, събота 9 ноември  Алавес 3:0краен резулат  Реал Валядолид