От 29 април до 1 май Русе беше домакин на

...

30 състезателни тандема от 5 клуба участваха в Държавното първенство по Всестранна езда

От 29 април до 1 май Русе беше хазаин на Държавното състезание по Всестранна езда за клас 1* и група Б и Съпътстващи турнири  за останалите класове.

Организатор на проявата бе СЕК „ Кентавър – Русе ” със съдействието на Българската федерация по конен спорт и Община Русе. В шампионата взеха присъединяване 30 спортни тандема от клубовете „ Калоян 92 “ – Арбанаси, „ Кабиюк “ – Шумен, „ Варна СККС “ – Варна, „ Конкур “ – Ихтиман и домакините от „ Кентавър – Русе “.

Младите очаквания от трите водещи клуба в страната, практикуващи дисциплината, се показаха със постоянна езда и без рискови рухвания. Официален посетител на шампионата бе зам.-кметът на Община Русе Магдалина Илиева, която награди спечелилите.

В Държавното състезание в Клас 1* първото място завоюва Марин Димитров с кон Дрейк от клуб „ Варна СККС “. На второ и трето място се класира Летисия Димитрова от клуб „ Кабиюк “ – Шумен, надлежно с конете Кеш и Каро.

В Държавното състезание в Клас Група Б първото място сграбчи Яна Янева с кобила Амазонка от клуб „ Калоян 92 “ – Арбанаси. На второ място се класира Паулина Жекова с кобила Ева от клуб „ Калоян 92 “ – Арбанаси. Третото място зае Николай Стойчев с кобила Аскорка от „ Варна СККС “ – Варна.

Домакините от „ Кентавър – Русе “ бяха показани от Божидара Илиева с кон Джеронимо и Марина Илиева с кобила Галерия, участващи в Съпътстващия шампионат за клас Деца до 14 години, в който Божидара Илиева зае четвърто място.

Всички ранглисти можете да видите в уеб страницата на Българската федерация по конен спорт.

През 2022 година Русе ще бъде главният център на Всестранната езда и от надпреварите, провеждащи се тук, ще се дефинират участниците в националните тимове и интернационалните шампионати. “Кентавър – Русе ” ще бъде уредник на още три надпревари в седем разнообразни равнища. Ето и датите:

13.08 – 14.08. Национален шампионат по Всестранна езда за Купа Кентавър

09.09 – 11.09. Директива за птиците по Всестранна езда за класове Деца, Аматьори и Пони ездачи и Съпътстващи шампионати за останалите класове

28.10 – 30.10. Директива за птиците по Всестранна езда за класове 3*, 4 и 5 год. коне и Съпътстващи шампионати за останалите класове.
Източник: novinata.bg