Още по темата: Мъжкият национален отбор на България стартира с

...

България с успешна първа крачка в олимпийската квалификация

Още по тематиката:

Мъжкият народен тим на България започва с победа присъединяване си в олимпийската подготовка. " Лъвовете " се постановиха над Египет с 3:1 (25:11, 33:31, 19:25, 25:19) в дуел от група А, изигран в Двореца на културата и спорта във Варна.

Момчетата на Силвано Пранди записаха първите си три точки в групата и заемат втоеата позиция, водач е Бразилия след чистия триумф над Пуерто Рико.

България: Светослав Гоцев, Тодор Скримов, Георги Сеганов, Виктор Йосифов, Николай Пенчев, Цветан Соколов, Теодор Салпаров (либеро);

Египет: Мохамед Селиман, Хишам Еуаис, Ахмед Шафик, Мостафа Абделрахман, Абделрахман Сеуди, Ахмед Ел Сайед, Ахмед Мохамед (либеро).

Българските национали направляваха напълно ситуацията в първия гейм и го завоюваха с разгромното 25:11.

Двата отбора започнаха равностойно втората част, като ситуацията се задържа до 4:4. Впоследствие българските волейболисти се откъснаха и поведоха. Египетските състезатели набраха инерция и още веднъж изравниха, само че момчетата на Силвано Пранди съумяха да се задържат на разстояние от противника. При 19:18 египтяните съумяха да поведат, само че нашите момчета се пребориха и излязоха напред. Състезателите на Гидо Вермюлен вкараха конспирация за следващ път, драмата продължи до края на гейма. Водачеството се сменяше, само че в последна сметка след 9 геймбола задатъкът на " лъвовете " се усили на 2:0 гейма.

Третият гейм започва идентично с втория. В идващите минути обаче арабските волейболисти демонстрираха самочувствие и заиграха все по-уверено. Разликата нарастна на пет точки за 16:11. Това накара Силвано Пранди да направи две смени - на терена се появиха Добромир Димитров и Алекс Грозданов. Положението не се промени до 19:13. Впоследствие играта на нашите още веднъж потръгна, дистанцията бе на половина стопена. Състезателите на Гидо Вермюлен не се отхвърлиха, а се настървиха още повече. Българският селекционер направи още смени, вкарвайки на полето Розалин Пенчев и Венелин Кадънков, само че още веднъж нямаше резултат. Египтяните затвориха след 25:19 и понижиха пасива си.

Решителният четвърти гейм бе под диктовката на българите, които успяваха да поддържат преднината,макар и на моменти нежна. До края изненади нямаше, макар опитите на северноафриканците да се върнат в игра. Родните волейболисти сложиха завършек на срещата при 25:19 и крайното 3:1 гейма.

Утре (10 август) нашите момчета играят против Пуерто Рико, а Египет се изправя против олимпийския първенец Бразилия. Двубоите са от 20:30 и 17:00 ч.
Източник: marica.bg