Олимпийската шампионка от Токио 2020 Ивет Горанова се класира за

...

Ивет Горанова се класира за финала на турнира от Световните серии по карате в Ларнака

Олимпийската шампионка от Токио 2020 Ивет Горанова се класира за финала в категория до 55 кг " кумите " на шампионата от Световните серии по карате, " Серия А " в Ларнака (Кипър) и си обезпечи орден от конкуренцията.

Българката записа четири следващи победи с извънредно мощна игра и без съперничките да й отбележат оценка. В първия кръг Горанова надви над Клое Брьозар (Франция) с 1:0, по-късно завоюва против Айсима Хатидже Курт (Турция) с 6:0, в в третия си дуел победи безапелационно Ейми Конъл (Шотландия) с 6:0. На полуфиналите олимпийската шампионка реализира триумф над Жена Тувре (Франция) със 7:0.

В разногласието за купата Горанова ще играе против Зейнеб Джафарнеджад (Иран).

При мъжете Александър Стефанов завоюва две победи в категория до 75 км " кумите ". Той направи мощно съревнование и реализира триумфи над Тарек Еласвад (Австрия) с 8:0, над Диого Инасио (Португалия) с 6:4, само че в третия кръг отстъпи пред Хавиер Сантос (Испания) с 1:2.

Точно преди месец Стефанов навърши 18 години и влезе в състава при мъжете. Той е титуляр за Световното състезание в категория до 75 кг.

България взе участие с девет състезатели на шампионат в Ларнака. В състава са още Александра Стублева (+68 кг), Тодор Настев (60 кг), Васил Ривов (67 кг), Никола Христов (75 кг), Роберто Петров (+84 кг), Светлин Занков (+84 кг) и Георги Матуски (ката).
Източник: dnesplus.bg