Обръща ли се първенството?Когато не вкараш, ти вкарват! Цяла пролет

...

Лудогорец наказа ЦСКА в двучасова драма пред уникална публика

Обръща ли се шампионата?

Когато не вкараш, ти вкарват! Цяла пролет напрежението върху ЦСКА от шанса за купата се отразяваше на играга и бе осъдено!
-->
В основното дерби на " Българска войска ", траяло два часа и с доста страсти по трибуните, Лудогорец удари ЦСКА с 1:0 и по този начин излезе отпред в класирането!

Изключителна атмосфера на " Българска войска " в столицата, където имаше към 17 000 фенове.

През първото полувреме футболните моменти бяха доста малко, а преоблаваха нервите и нарушаванията.

Единственото състояние се откри пред ЦСКА, като то бе чисто. Браян Морено обаче е дебитор на " алените ", тъй като от няколко метра не съумя да уцели вратата.

Червените могат доста да съжаляват за този голям пропуск! Особено в толкоз значим мач, тъй като такива неща се санкционират и заплащат скъпо. Имаше и още шансове пред домакините - на Гарсес и Назон, които бяха пропуснати.

И при започване на втората част доминираха нервите и нарушаванията. За сметка на това на трибуните шоуто бе необикновено, наложи се и да бъде спряна краткотрайно играта.

Така се обрисуваше съществено продължение след редовните 90 минути.

В 60-та минута гостите имаха съществено състояние, само че беше отсъдена засада. За разлика от трибуните, грозна панорама на терена, нарушения и прекъсване на играта.

В 65-та минута опция за ЦСКА, само че Хайнц стреля едва. Публиката подложи на гнет някогашния състезател на ЦСКА Кирил Десподов.

Вината е и негова, тъй като се поддаде на провокациите. Напрежението се подвигна! Главният арбитър Кабаков се видя заставен да приключи краткотрайно мача. Отново.

Този път за 16 -17 минути! Това към този момент означаваше голямо продължение на мача, който бе решено да продължи от 66-та минута.

И Лудогорец откри! Игор Тиаго вкара в 67-та минута извънредно значим гол. Това стана след корнер, изпълнен от Десподов.

Задачата на ЦСКА внезапно стана доста сложна. Червените не можеха да намерят реакция на обстановката, а контрите на гостите станаха рискови.

До края алените бяха безидейни в опитите за поврат, макар бъркотията пред втарата на гостите в края..

В общо даденото продължение от 25 минути, Лудогорец удържа преднината и излезе с точка на върха в класирането.

За шампионската аудитория на ЦСКА остана разочарованието, два кръга преди края на постоянния сезон преди плейофите.

Източник: standartnews.com