Нюкясъл Юнайтед 0 : 1 Манчестър Юнайтед 71′ Мощен удар

Нюкасъл - Манчестър Юнайтед 0:1, гол на Лукаку!

0: 1

Манчестър Юнайтед
 71′
Мощен удар от отдалеченост на Шелви!

Много неакуратен се оказа той, само че е реалност, че футболистът на Нюкасъл бе позволен от защитата на гостите в неприятна позиция пред полето на Де Хеа.
70′
Кенеди заменя Перес.
68′
Футболистите на Нюкасъл не престават с чисто физическата си проява на превъзходство над тези на Манчестър Юнайтед.

Този път Алексис Санчес е засилен в рекламните пана.

Без фаул...
65′
ГООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Рашфорд стреля от свободен удар, Дубравка още веднъж изпуска топката.

Този път има кой да я добави в мрежата и той се споделя Ромелу Лукаку !

С първото си допиране в срещата, безусловно!
64′
И Санчес се появява в игра.

Заменя Мата.
63′
Марсиал е сменен от Лукаку.
60′
Най-после нещо забавно през второто полувреме.

Шелви първо извежда добре Перес в половината на гостите, а по-късно и самичък пробва да стреля.

Късмет за противника, малшанс за Нюкасъл, като гол по този начин и не пада.
57′
Ромелу Лукаку загрява край страничната линия.

До него може да бъде видян и Санчес.

Оле Гунар Солскяер загатна преди началото, че може да включи Санчес в игра, в даден стадий от дуела.

Оле Гунар Солскяер: Алексис Санчес напредва бързо, ще играе против Нюкасъл
Солскяер: Санчес напредва бързо, ще играе против Нюкасъл

Чилийският национал се оправя все по-добре в подготвителния развой

Лукаку пък досега неизбежно се отблагодарява на експерта, когато влезе от аварийна пейка.
55′
Приспивно движение на игра.

Домакините най-вече разрушават това, което противникът им се пробва да сътвори.

Приели са играта в половината си " свраките ".

Снимка 398023
Източник:

53′
Първа смяна в дуела.

Контузеният Диаме е сменен от Шелви.
51′
Линдельоф праща топката към Рашфорд.

Той отстрани защитник на противника и стреля.

Разочароващо осъществяване. Ударът му не хвана фалца и едвам не излезе в тъч.
46′
Жълт картон за Линдельоф.

За игра с ръка беше присъдена глобата.
45′
Старт на вторите 45 минути от мача.
45+1′
Първото полувреме бе надалеч от дефиницията за " с напрежение " и " грабващо ", като футбол се игра главно в откриващите петнайсетина минути.

След това феновете следиха едно и също и в двете половини от терена - опит за образуване на офанзива от единия тим, нареждане на другия в безпределно защитна групировка и надлежно липса на благоприятни условия за осъществяване на попадение.

При центриранията на гостите в полето на противника, в дадени моменти можеха да бъдат видяни по 7-8 футболисти на Нюкасъл, съсредоточени в зоната пред вратаря. Това на процедура правеше невероятно разиграването на топката в пеналта или прострелното й подаване.

В началните минути на мача две страхотни благоприятни условия се откриха пред Ацу, само че за жалост на Бенитес, неговият футболист бе решил да изиграе най-слабите си 45 минути във Висшата лига. Той не съумя да оползотвори възможностите за отбора си. Нещо повече - Ацу не бе правилен и в опитите си да извежда своите съотборници в положителни позиции, като по-скоро губеше едно място на терена с наличието си.

За похлупак малко преди почивката той се хвана за левия крайник, като че ли индикирайки че е получил контузия. Това бе и последният случай, в който топката доближи до него.

Манчестър Юнайтед притежаваше кълбото през голяма част от времето. До края на първите 45 минути процентното владеене на този индикатор надвиши 70 в интерес на " алените дяволи ". Това обаче не означаваше, че те обсипват вратата на противника с удари.

Основно Погба, с изстрели от далечна отдалеченост, както и Марсиал се опитваха да тормозят защитата на съперника. Те не реализираха нищо значимо в тези си опити, като преди почивката като че ли се отхвърлиха да натискат и демонстрираха, че се нуждаят от пауза за възобновяване на силите.

Диаме получи травма малко преди последния сигнал за първото полувреме и по всяка възможност ще бъде сменен след почивката, което пък надали зарадва изключително доста Рафаел Бенитес.
45′
Почивка.
42′
При следващото единоборство в половината на домакините, Погба остава да лежи на земята.

Повторенията демонстрират, че е бил ударен в лицето.

Андре Маринър въпреки всичко дава сигнал за нарушаване, секунди след осъществяването му.
38′
Перес изстреля топката с всичка мощ в лицето на Марсиал.

Последният пада на земята.

Ще получи лекарска помощ футболистът на Манчестър Юнайтед.
34′
Пробив на Йедлин отдясно по нападението на Нюкасъл.

Центрира той в пеналта на манчестърци.

Рондон скача, само че не засича по допустимо най-хубавия метод подаването и действителна заплаха за Де Хеа няма.
32′
Погба претендира за осъществено нарушаване против него в наказателното поле.

Ласелс обаче е работил правилно, съгласно основния арбитър.

Следва опит за изстрел на Мата от близка отдалеченост, само че още веднъж Ласелс се хвърля пред него и с тяло избива кълбото.
31′
Фабиан Шер " обезврежда " много дейно Марсиал, най-малко до сегашния миг.

С тяло той неколкократно парира набезите на противника си.
30′
Многоходова офанзива на Манчестър Юнайтед.

На два пъти Рашфорд игра с топката, след което изведе по добър метод Погба.

Последният стреля, само че ударът му не беше прецизен.
28′
Жълт картон за Джамал Ласелс.

Изрита той през двата крайници Ерера.

Заслужено предизвестие за футболиста на домакините.
27′
Повече от изненадващо, само че Матич не наподобява в оптимална кондиция.

Губи топката поредно от двама футболисти на противника той.

Неориентирани негови дейности в средата на терена.
23′
В още два епизода от срещата Ацу не е на равнище.

Този път става дума за качествата му на подаващ към включващия се в центъра на офанзивата футболист, в тази ситуация Рондон.

Не съумява да го " откри " Ацу.

Съотборникът му естествено не е удовлетворен, защото изключително във втория случай излизаше в добра позиция.
19′
Чудесно подаване на Айозе Перес към Ацу!

За следващ път нападателят на Нюкасъл не е ефикасен.

Не съумява да изрита добре топката и тя едвам не излиза в странично мятане.
15′
Напрегнати първи минути на срещата.

Ако някой е очаквал лесна победа за гостите, очевидно не е наблюдавал тъкмо статистиката на Рафаел Бенитес и тимовете му, на личен терен, против " алените дяволи "...

Рафаел Бенитес побеждава Манчестър Юнайтед с всеки тим, който управлява
Бенитес побеждава Юнайтед с всеки тим, който управлява

Мениджърът на Нюкасъл няма неточност против " алените дяволи "

14′
И Рондон не съумява да се разпише!

Фил Джоунс върна неприятно топката обратно, само че по-късно поправи грешката си, тъкмо преди футболистът на " свраките " да стреля!

Последва скоростна контра на манчестърци, само че завършващият изстрел на Марсиал не беше добър.
13′
Грешка в отбраната на Юнайтед!

Отбраната на отбора подцени центрирана непосредствено от бранителите на противника топка в полето на гостите.

Ерера сбърка, Ацу овладя отлично и стреля, само че Де Хеа лови.

Секунди по-късно още веднъж с левия крайник Ацу затрудни съществено вратаря на Манчестър Юнайтед.

Две следващи рискове за домакините!
12′
Люк Шоу и Антони Марсиал разиграват добре топката по левия фланг от нападението на Юнайтед.

Опитва центриране френският национал, само че кълбото не доближава до футболист на " алените дяволи ".

Вместо това е избито в предни позиции от Ласелс.
10′
Рашфорд стреля от свободен удар!

Дубравка изпуска топката.

Нямаше кой да притича обаче и да я добави в мрежата.

Неочаквана заплаха пред вратата на Нюкасъл.
8′
Съвсем не наподобява като напускащ Люк Шоу.

Все по този начин окуражен и стимулиран за добра изява е той, макар появилите се спекулации с името му в английската преса.

Люк Шоу напуща Манчестър Юнайтед?

Футболистът е поискал да продаде дома си

5′
Преди началото на срещата Солскяер акцентира, че се надява визитата на сър Алекс Фъргюсън в подготвителната база на клуба да окаже позитивно въздействие върху футболистите.

Ще забележим дали това ще се случи, несъмнено.

Сър Алекс Фъргюсън в базата на Юнайтед, Солскяер разчувствуван и впечатлен

" Окуражи ни и ни пожела триумф. Това е ужасно за всички нас "

4′
Погба пробива в половината на противника.

Подава топката, след което тя още веднъж се оказва в краката му.

Опитва сложен изстрел диагонално, от границата на наказателното поле французинът.

Несполучлив негов опит.
3′
Антонио Валенсия наподобява удовлетворен от завръщането си в тима.

Той взима и капитанската лента през днешния ден.

Още по вереме на тренировката състезателят показва забележително въодушевление.
2′
Едва ли някой може да каже, че постоянно усмихнатият управител на Манчестър Юнайтед Оле Гунар Солскяер е изправен пред изравняването на едно ужасно достижение, по скромния му и привлекателен тип.

За разлика от множеството си сътрудници, залагащи на студеното отношение и сериозните физиономии, норвежкият експерт наподобява като тяхна тотална диаметралност.

Въпреки това триумф на " алените дяволи " довечера ще го изравни със сър Мат Бъзби, постигнал четири победи в първите си 4 дуела отпред на тима.

Снимка 396189
Източник:

1′
Първи съдийски сигнал!
Състав Дубравка Де Хеа Шер Валенсия Ласелс Джоунс Дъмет Линдельоф Йедлин Шоу Диаме Мата Ричи Матич Ацу Ерера Хейдън Погба Рондон Марсиал Перес Рашфорд Треньор Рафаел Бенитес Оле Гунар Солскяер Резерви Шелви Санчес Муто Лукаку Кенеди Лингард Манкийо Фред Леюн Йънг Хоселу Ромеро Уудман Дармиан
Нюкасъл приема Манчестър Юнайтед в мач от 21-вия кръг на Висшата лига. Битката на стадион " Сейнт Джеймсис Парк " започва в 22:00 часа.

Оле Гунар Солскяер ще се опита да изравни върха на сър Мат Бъзби за 4 следващи победи в първите си 4 мача като управител на Манчестър Юнайтед.

Оле Гунар Солскяер подгони връх на именития Мат Бъзби
Солскяер подгони връх на именития Мат Бъзби

Срещата на отбора с Нюкасъл стартира в 22:00 часа

Норвежецът стартира по желан метод кариерата си на " Олд Трафорд ", откакто възпитаниците му победиха Кардиф, Хъдърсфийлд и Борнемут. " Червените дяволи " нямат победа в този град от август 2015 година

Мениджърът на Нюкасъл Рафаел Бенитес пък печели безупречно семействата си на Юнайтед, като реализира това на два пъти с Ливърпул, един път с Челси и един път с Нюкасъл.

За Юнайтед под въпрос е Маркъс Рашфорд поради разтежение. Солскяер няма да може да разчита на Ерик Байи, който бе изпъден в мача с Борнемут.

Аут са още Скот МакТоминей, Маркос Рохо и Крис Смолинг. На аварийна пейка пък може да бъде видян Алексис Санчес.