Нюкасъл се наложи над Челси с 4:1 на Сейнт Джеймсис

...

Нюкасъл посрами Челси и разби сините на Сейнт Джеймсис Парк

Нюкасъл се наложи над Челси с 4:1 на „ Сейнт Джеймсис Парк “ в мач от 13-ия кръг във Висшата лига. Александър Исак даде задатък на домакините, а до края на първото полувреме Рахийм Стърлинг изравни. През второто полувреме Нюкасъл реши всичко след головете на Джамал Ласелс, Жоелинтон и Антъни Гордън.

Двубоят стартира с напън от страна на Нюкасъл. В 13-ата минута Люис Майли получи топката на границата на наказателното поле, залъга, че ще центрира и майсторски изведе Александър Исак, който остави Роберт Санчес беззащитен.

В 23-ата минута Рахийм Стърлинг възвърне равенството, откакто вкара непосредствено от директен свободен удар, откакто завъртя красиво топката над стената.

Нюкасъл продължи да бъде по-активният отбор на старта на второто полувреме. В 60-ата минута Антъни Гордън центрира от дълбочина към втората греда, където Джамал Ласелс се измъкна от персоналния си надзирател и с глава прати топката в мрежата.

По-малко от 60 секунди по-късно Тиаго Силва направи груба неточност, откакто се бе оказал поледен в защитата. Жоелинтон открадна топката и разстреля Санчес, с цел да вкара трети гол за своя отбор.

Антъни Гордън лиши топката на Рийс Джеймс в 73-ата минута, а капитанът го спъна, предотвратявайки контраофанзива, за което си деяние получи втори жълт и респективно червен картон. Така Челси трябваше да доиграе срещата с човек по-малко на терена.

Мигел Алмирон изведе Антъни Гордън в 83-ата минута, крилото финтира Беноа Бадиашил и с удар в долния ляв ъгъл осъществя за 4:1.

След този триумф Нюкасъл е към този момент на 6-о място във краткотрайното класиране във Висшата лига с актив от 23 точки, до момента в който Челси е на 10-а позиция с 16 пункта.
Източник: novsport.com