Нюкасъл победи категорично с 4:1 като гост отбора на Бърнли

...

Нюкасъл тресна Бърнли като гост

Нюкасъл победи изрично с 4:1 като посетител тима на Бърнли в мач от 36-ия кръг на Висшата лига.

Бърнли стартира по-добре, само че Нюкасъл означи още в 19-ата минута посредством добавка от близко на Калъм Уилсън за 0:1. Гостите на бърза ръка поведоха с 0:3 до почивката. Вторият гол бе факт в 35-ата минута, когато Шон Лонгстаф стреля в ъгъла за 0:2.

В 40-ата минута Гордън пое топката и я върна към непокрития Гимараеш, когато стреля до близката греда за 0:3.

Във второто полувреме гостите можеха да се откъснат с 4 гола още в 52-тата минута, само че Александър Исак пропусна дузпа. Сякаш, с цел да се реваншира за пропуща си единствено 3 минути по-късно се разписа за 0:4.

В 86-ата минута Дара О`Шей върна един гол, откакто засече с глава центриране от корнер.