Новият шампион на Германия Байер (Леверкузен) продължава с изумителните си

...

Безсмъртни! Гладиаторите на Шаби Алонсо превзеха и Рим!

Новият първенец на Германия Байер (Леверкузен) продължава с изумителните си представяния през целия сезон. Германският тим победи Рома с 2:0 на " Олимпико " в Рим и направи огромна крачка към финала в Лига Европа. Това беше първата полувфинала среща сред двата отбора, а реваншът е след седмица на " БайАрена " в Леверкузен.

Момчетата на Шаби Алонсо записаха 47-и мач без загуба във всички шампионати.
 Снимка 663608
Източник:

Любопитното е, че Рома владееше топката малко повече от своя противник, само че в последна сметка " аспирините " сътвориха повече голови положения и справедливо се поздравиха с крайния триумф.

Леверкузен означи по едно попадение през двете полувремена. Флориан Вирц се разписа в 28-ата минута, а в 73-та минута Роберт Андрих означи колосален гол с мощен шут отвън наказателното поле.
 Снимка 663607
Източник:

До края на мача римляните имаха опция да понижат пасива си, само че Тами Ейбрахам и Сардар Азмун пропиляха положителни положения.