Новакът в елита Етър Велико Търново посреща Берое в предпоследния

...

НА ЖИВО: Етър vs Берое 1:1, историческо събитие за старозагорци

Новакът в елита Етър Велико Търново посреща Берое в предпоследния дуел от петия кръг на efbet Лига и играят . Франческо Селесте откри резултата в 25-ата минута. Мартин Тошев изравни в 42-ата минута. Срещата на стадион „ Ивайло “ започва в 19:00 часа и ще може да я гледате в директно предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на платформата . На сайта  ще проследим всичко най-интересно от конфликта.

За първи път в богатата си история пък Берое Стара Загора стартира формален футболен мач без нито един българин в титулярния лист. Срещата във Велико Търново стартира в по-леко движение от двата тима, като Берое беше отборът, владеещ малко повече топката. В последна сметка след първите 10 минути това не докара до рискови удари към вратата на Мартин Величков.

В 14-ата Мартин Тошев получи топката вляво по нападението на Етър. Бившият нападател на ЦСКА открадна топката от Сейхас и нахлу в полето на госта, след което стреля от дребен ъгъл, но Родриго Ачинели го спря. Пет след това Вили Трибуиле опита мощен изстрел от междинна отдалеченост, но топката профуча доста близо край левия непряк дирек на стража на " болярите ".

В 22-ата Вини Трибуле стреля измежду куп от бранители на " виолетовите " и топката мина край телата им, само че не откри очертанията на вратата на Етър. Три по-късно гостите от Стара Загора съумяха да ударят първи в срещата, като откриха резултата на " Ивайло ". Густаво Каскардо овладя вдясно и си пое добре топката, след което я прати прелестно към Франческо Селесте. Той я насочи неспасяемо към вратата на Величков - 1:0 за старозагорци.

Домакините разпростряха бърза контраакция, а топката беше пратена вдясно с извеждащ пас към Кольо Станев. Той шутира, само че Ачинели отрази. Топката се насочи към Димо Бакалов, който имаше късмет да изравни от близко, само че страхотна интервенция на Каскардо предотврати гол за " болярите ".

Девет преди края на първото полувреме Мартин Моран получи топката, която беше изчистена от наказателното поле на Берое. Той стреля мощно, само че още веднъж неопределено. Великотърновци постановиха напън, който донесе резултат в 42-ата минута от дуела. Георги Ангелов откри с великолепно подаване вляво по нападението капитана Крум Стоянов. С опита си той откри присъединилия се Тошев в наказателното поле на Берое и с глава от близко той изравни - 1:1.