Новак Джокович започна неочаквано трудно защитата на титлата си на

...

Джокович би неочаквано трудно на старта в Мелбърн

Новак Джокович стартира ненадейно мъчно отбраната на купата си на. Сърбинът надделя в четири сета младежа Дино Призмич – 6-2, 6-7(5), 6-3, 6-4. Двубоят продължи.

По сходен метод преди година Ноле даде сет на французина Енцо Коко във втория кръг. И след това решително завоюва десетата си купа в Мелбърн.

Ноле взе елементарно първия сет с 6-2. После обаче стартира да бърка по-често и беше осъден от Призмич. Хърватинът измъкна втория сет в тайбрек с 7:5 точки. В третия двамата се пробиваха непрекъснато, като имаше геймове продължи по над 10 минути. В последна сметка първенецът измъкна сета след 6-3 и над 70 минути здрава борба.

Джокович поведе с 4-0 в четвъртия сет и като че ли всичко свърши. Младият му противник обаче не се съобщи, проби и докара нещата до 3-5. Тогава Ноле поведе с 40:0, само че противникът му избави три мачбола. После сърбинът стигна до четвърти късмет да затвори мача, само че отново не съумя. В последна семтка Призмич измъкан гейма и докара нещата до 5-4. Сърбинът още веднъж стигна до 40:0 и нови три мачбола. Хърватинът избави първите две, само че при общо седмата нямаше отговор. Така Джокович записа 90-ата си победа в Мелбърн. Първата му е през 2007 г.
Източник: flashnews.bg