Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на Уимбълдън след успех

...

Джокович загуби сет, но продължава похода си към осма титла от Уимъблъдн

Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на Уимбълдън след триумф над Хуберт Хуркач с със 7-6(6), 7-6(6), 5-7, 6-4. Така сърбинът продължава похода си към осма купа в Лондон, връх, който за момента принадлежи на Роджър Федерер.

След днешното възобновяване на играта Ноле срещна усложнения и съперникът му върна интригата в дуела, само че след това още веднъж откри правилния темп и записа 32-ра поредна победа в шампионата единствено с един изгубен сет.

Следващото предизвикателство пред Джокера ще бъде Андрей Рубльов.

В първата част на мача, който стартира през вчерашния ден вечерта се стигна до тайбрек. Полякът водеше с 6:3 и имаше три сетбола, само че Джокович съумя да завоюва пет следващи точки да измъкне трагично частта.

Във втория сет картината се повтори до 6-6, като този път Хуркач избави един сетбол в тайбрек, само че при втория се съобщи и преднината на сърбина стана огромна.

Мачът продължи през днешния ден следобяд, като Хуберт Хуркач съумя да вземе третата част като направи съдбоносен пробив при 6-5. В четвъртия сет обаче той загуби гейм на свое подаване, което бе изцяло задоволително на Новак Джокович за крайния триумф.

Дебют на четвъртфиналите в " Ол Инглънд Клъб " ще направи Даниил Медведев. Руснакът завоюва първите два сета против Иржи Лехечка - 6-4, 6-2, след което международният №37 прекрати присъединяване си поради травма. Днешната победа е 45-а за Медведев от началото на годината, като той е водач в Тура по този индикатор.

Следващото тестване пред третия подложен ще бъде Кристофър Юбенкс, който изненадващо победи Стефанос Циципас с 3-6, 7-6(4), 3-6, 6-4, 6-4. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg