Нов модел за управление на ковид кризата обещаха управляващите. Утре

...
Нов модел за управление на ковид кризата обещаха управляващите. Утре
Коментари Харесай

Мерките срещу COVID по нов модел, вижте го

Нов модел за ръководство на коронавирус рецесията дадоха обещание ръководещите. Утре членовете на Министерския съвет ще гласоподават предлагането на Пандемичния съвет.

А точно - да се ръководи не на база общ % болни от популацията, а да се регистрира каква част от популацията е в тежко здравословно положение заради настъпване затруднения от коронавирус. Водещо в проекта ще залегне процентът кревати в интензивните отделения, които са свободни. Това сподели Лена Бориславова, шеф на кабинета на премиера в предаването по Българска национална телевизия " Още от деня ".

" Предлагаме страната да бъде разграничена на 6 области, според къде са пациентските потоци и да се изследва къде има останали свободни интензивни кревати. При постигане на четвъртия стадий от 80% претовареност или по-висока, едвам тогава да бъдат въвеждани в тази област съответните ограничения, които да доведат до преодоляване на спешни обстановки, с цел да няма хора, лишени от интензивни грижи ", сподели Бориславова.

Ако в една болница няма задоволително кревати, моделът би трябвало да регистрира пренасочване в друга област.

През последните дни Министерски съвет работи да бъдат открити нови коронавирус кревати, създават се също тласъци за доброволци в коронавирус отделения, сподели още тя.

Бориславова добави, че кабинетът работи по модел, който да отсрочи във времето нуждата от въвеждане на цялостен или районен локдаун.

" Предлага се да има 4 стадия, като първите два стадия са с по-ограничени ограничения на влияние, най-вече по отношение на въвеждане и потребление на зелен документ на публични места. А едвам 3 и 4 стадий, когато се доближи над 80% претовареност на леглата в интензивни отделения, да има по-рестриктивен метод, само че даже и той да бъде стеснен във времето.

Промяна в метода е и че ще се постараем учениците да не бъдат първи засягани от рестриктивните мерки, изключително при децата от 1 до 4 клас ", сподели още Бориславова.

Тя разяснява и днешните митинги по този начин:

" Темата за коронавирус рецесията е сензитивна, това което държавното управление подхваща е всеки жител да бъде чут и изслушан от ръководещите, да има опция да показа своята позиция. Но сме срещу всяка ескалация на спор, който слага в риск живота на жителите "

Бориславова съобщи, че министър председателят Петков, както и здравният министър Сербезова са декларирали своята подготвеност да влязат в разговор с всички жители, с цел да се бъдат чути и да бъде взето най-хубавото решение за справяне с тази рецесия.

" Това обаче, зад което заставаме е не да се ръководим от напън, а от същински медицински и математически данни и други модели, които могат да допринесат в действителност за решение на казуса ", сподели Лена Бориславова.

Свързани вести Ето кой индикатор ще е водещ при въвеждането на нови Коронавирус мерки
Източник: marica.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР