Нотингам Форест постигна безценен успех по отношение на битката за

...

Нотингам Форест прекъсна ужасната серия и изскочи над чертата след неочакван успех над Брайтън

Нотингам Форест реализира скъп триумф във връзка с борбата за оцеляване в Премиър лийг, откакто пречупи с 3:1 Брайтън на " Сити Граунд ". Бившият европейски първенец прекъсна серия от 11 следващи срещи без триумф в шампионата, с помощта на което излезе над зоната на изпадащите.

Стив Купър бе направил две промени спрямо мача с Ливърпул. Голмайсторът на тима Бренан Джонсън се завърна в стартовия състав, а Серж Орие излезе в дуел от Премиър лийг за първи път от 17 март.

Роберто де Дзерби пък предприе три корекции от полуфинала с Манчестър Юнайтед. Джейсън Стийл, Леви Колуил и Факундо Буонаноте, който за първи път започва в Премиър лийг, бяха титуляри.

Още в деветата минута домакините получиха дузпа, откакто Еступинан направи неточност, след което повали Неко Уилямс. Стийл обаче избави удара от бялата точка на Джонсън.

Брайтън играеше доста по-добре и в 38-ата минута натискът на " чайките " най-накрая даде задатък, откакто Факундо Боунаноте вкара първи си гол за клуба. 18-годишният футболист направи добавка от близко след интервенция на Навас след удар на Марч. С огромна доза шанс Форест изравни в добавеното време на първата част, когато Паскал Грос засече с личната си врата центриране на Ренан Лоди отляво.

Брайтън продължи да пропуща положителни благоприятни условия и през втората част и още веднъж бе осъден. В 69-ата минута Данило направи цялостен поврат. Самият той лиши топката в централната зона, след което Ауонии с едно допиране го изведе напред, а бразилецът напредна и стреля в ъгъла, отбелязвайки първия си гол за Форест.

В самия завършек на постоянното време Форест получи втора дузпа поради игра с тъка на Дънк в наказателното поле. Този път 11-метровият углавен удар извърши Морган Гиба-Уайт. Той изправи Джейсън Стийл в противоположната посока и направи резултата 3:1.

В добавеното време гола на Ундав бе анулиран след намесата на ВАР.

Carlsberg " Домът на Феновете " е новата секция на Sportal.bg за игри. С регистрацията си Вие ще можете да персонализирате Вашето наличие и да участвате в нашите игри за страхотни награди.