Носителят на Купата и Суперкупата на България Хебър (Пазарджик) приключи

...

Хебър аут от Европа след драма срещу Ники Пенчев и Заверче

Носителят на Купата и Суперкупата на България Хебър (Пазарджик) завърши дебютното си присъединяване в европейските клубни шампионати с трагична загуба. Момчетата на треньора Атанас Петров водеха у дома с 2:1 гейма на полския Алурон Вирту КМК (Заверче), където пък играе националът Николай Пенчев, само че в последна сметка отстъпиха с 2:3 (21:25, 25:18, 25:20, 20:25, 9:15) в мач-реванш от 1/16-финалите в третия по мощ евротурнир Чалъндж къп, игран довечера цялостната зала " Васил Левски " в Пазарджик.

Така след загуби с 0:3 и 2:3 гейма " тигрите " от Пазарджик отпадат от шампионата. От друга страна волейболистите на Заверче не престават напред към 1/8-финалите на Чалъндж къп. Там Ники Пенчев и съотборниците му ги чака турския Спор Тото Семеен кодекс (Анкара), който без проблеми отстрани косовския Луботени (Феризово) след две победи с по 3:0 гейма. Срещите ще бъдат сред 28 януари и 13 февруари следващата година

Много мощен мач за Хебър изигра канадският диагонал Брадли Гънтър, който заби 25 точки (4 блока, 3 аса и 47% успеваемост в атака). Македонският национал Александър Ляфтов пък добави още 18 точки (2 блока, 3 аса, 45% успеваемост в офанзива и 44% положително посрещане), само че и това не оказа помощ за триумф.

От друга страна Ники Пенчев игра мощно до четвъртия гейм за гостите от Заверче и стана втори по ефикасност с 13 точки (4 блока, 1 ас, 44% успеваемост в офанзива и 60% положително посрещане) за триумфа. Над всички за полския отбор бе Матеуш Малиновски с 25 точки (1 блок, 4 аса и 57% успеваемост в атака) за успеха.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК, БЪЛГАРИЯ) - АЛУРОН ВИРТУ КМК (ЗАВЕРЧЕ, ПОЛША)
ХЕБЪР: Любомир Агонцев, Брадли Гънтър 25, Александър Ляфтов 18, Тодор Алексиев 14, Венцислав Рагин 9, Николай Къртев 1 - Петър Каракашев-либеро (Стойко Ненчев, Денис Чавдаров 9, Мартин Симеонов, Спас Байрев, Александър Симеонов)
Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВ
ЗАВЕРЧЕ: Михал Масни 1, Матеуш Малиновски 25, НИКОЛАЙ ПЕНЧЕВ 13 , Алешандре Ферейра 6, Пиетер Верхеес 5, Патрик Чарновски 12 - Тайчиро Кога-либеро (Марчин Валински 12, Аршдийп Досандж 2, Бартош Гавришевски 2, Марчин Каня 2, Гжегож Бочиек 2, Войчех Ференш 4, Кжиштоф Анджейевски-либеро)
Старши треньор: МАРК ЛЕБЕДЕВ.

Снимки: CEV.EU