Норвегия беше на път да постигне първа победа в квалификациите

...

Шотландия шокира Норвегия и Халанд с два късни гола насред Осло

Норвегия беше на път да реализира първа победа в квалификациите за Европейското състезание, само че Шотландия си обезпечи три точки с два гола в последните минути за крайното 1:2.

През първото полувреме домакините бяха по-активният тим на стадиона в Осло, само че двата отбора се прибраха на отмора при нулево тъждество.
 Литва и България приключиха 1:1 в мач от квалификациите за Евро 2024
България се елементарни с фантазията си за присъединяване на Евро 2024 след чутовна издънка против Литва

Поредна издънка на националния тим на България

Първият гол в мача означи Ерлинг Халанд в 61-ата минута от дузпа, когато даде задатък на домакините.

Шотландия потегли на всичко или нищо към края на мача и означи два гола. Първи се разписа Линдън Дайкс в 87-ата минута, а две минути по-късно Кени Маклийн се разписа за крайното 2:1.

Шотландия е отпред в групата с девет точки, следвана от Испания с три, Норвегия и Грузия с по една точка и Кипър без точки.

В деуг мач от 19:00 часа, Азербайджан направи 1:1 против Естония.