Номер 2 в схемата на турнира Ролан Гарос Рафаел Надал

...

Рафаел Надал с лесна победа над германец на Ролан Гарос

Номер 2 в схемата на шампионата Ролан Гарос Рафаел Надал (Испания) мина елементарно в 3-ия кръг, откакто в профил 29-годишния немец Яник Маден с 6:1, 6:2, 6:4.

В идващия кръг противник на Надал ще бъде Давид Гофен, който в профил Миомир Кечманович.

Надал доминираше на корта през цялото време на мача против квалификанта и го победи за 2 часа и 9 минути. Въпреки безапелационната победа, имаше някои неуверени моменти в играта на испанеца в третия сет, когато той два пъти загуби сервиса си, само че по този начин или другояче в никакъв случай не изглеждаше заплашен от проваляне.

Маден проби подаването на именития испанец за 3:3 в третия сет, както и за 4:4. Но порбив в другата посока и затворен гейм на 15 при първата опция постлаха пътя на Надал към 12-ата купа на Ролан Гарос.

Ако шампионатът върви без изненади, Надал ще срещне Роджър Федерер на полуфинал. /БТА