Никола Йокич записа 25-ия си трипъл-дабъл този сезон и помогна

...

Никола Йокич записа трипъл-дабъл при успеха на Денвър Нъгетс над Атланта Хоукс

Никола Йокич записа 25-ия си " трипъл-дабъл " този сезон и оказа помощ на Денвър да завоюва безапелационно със 142:110 против Атланта в среща от Националната баскетболна асоциация на Съединени американски щати и Канада.

Йокич приключи с 19 точки, 14 битки и 11 асистенции, а Кентавиъс Колдуел-Поуп бе най-резултатен в мача с 24 точки.

Денвър печели трета победа в последните си четири мача и оглави еднолично класирането в Северозападната дивизия с баланс от 54 победи и 24 загуби.

За Атланта се отличи Клинт Капела с 19 точки и 12 битки.

Лос Анджелис Лейкърс измести Сакраменто от третото място в Тихоокеанската дивизия след победа над Кливланд със 116:97.

Д`Анджело Ръсел бе най-резултатен с 28 точки, а ЛеБрон Джеймс приключи с 24 точки и 12 асистенции за Лейкърс.

" Езерняците " направиха серия от 19:0 в третата част и тази поредност се оказа основна за триумфа - девети за отбора в последните 10 мача.

Дариус Гарланд бе водещ изпълнител за Кливланд с 26 точки.

Филаделфия записа четвърта поредна победа след триумф със 116:96 против Мемфис.

Джоел Ембийд бе най-полезен за " севънтисиксърс " с 30 точки и 12 битки. Ембийд направи същински възторг в края на първото полувреме с девет точки в последните две минути.

Скоти Пипън Джуниър приключи с рекордните в кариерата си 24 точки за Гризлис.