Нидерландия постигна победа с 2:0 над Полша във Варшава в

...

Нидерландия спечели групата с бой над Полша! Резултати от Ли...

Нидерландия реализира победа с 2:0 над Полша във Варшава в конфликта сред двата отбора в група 4 на дивизия " А " в Лигата на нациите. Това бе извънредно значим триумф за " лалетата ", с който те значително си подсигуряваха спечелването на групата. Коди Гакпо в 14-тата и Стивън Бергвайн в 60-ата минута донесоха триумфа на гостите.
Килиан Мбапе вкара замайващ откриващ гол, с цел да завоюва добре пристигнала победа с 2:0 над Австрия в Лигата на нациите на УЕФА в Париж. Мбапе показва феноменалната си скорост, преди да приключи изрично, с цел да изведе настоящите международни първенци напред в 56-ата минута на стадион " Стад дьо Франс ".

Оливие Жиру удвои преднината им девет минути по-късно, с цел да предотврати опасността от отпадане от най-високото равнище на Лигата на нациите.

Играчите на Дидие Дешан към момента би трябвало да завоюват последния си мач от група А1 в Дания в неделя, с цел да са сигурни, че ще избегнат отпадането.

Причината за това е, че Франция не съумя да завоюва нито един от четирите си мача през юни, само че в този момент приоритет за тях е Световното състезание, а първият мач от отбраната на купата им в Катар е тъкмо след два месеца.

Резултатите и голмайсторите в шампионата Лига на нациите от 22 септември (четвъртък):

Лига А
Група 1
Хърватия – Дания 2:1
1:0 Борна Соса (49), 1:1 Кристиан Ериксен (77), 2:1 Ловро Майер (79)

Франция – Австрия 2:0
1:0 Килиан Мбапе (56), 2:0 Оливие Жиру (65)

Група 4
Белгия – Уелс 2:1
1:0 Кевин де Бройне (10), 2:0 Миши Батшуай (37), 2:1 Кийфър Муур (50)

Полша – Нидерландия 0:2
0:1 Коди Гакпо (14), 0:2 Стивън Бергвайн (60)

Лига C
Група 1
Литва – Фарьорски острови 1:1
0:1 Якуп Андреасен (22), 1:1 Викинтас Сливка (41)

Турция – Люксембург 3:3
0:1 Марвин Мартинс (9), 1:1 Ченгиз Юндер (16-дузпа), 1:2 Даниел Синани (37), 2:2 Максим Шанот (39-автогол), 2:3 Жерсон Родригес (69), 3:3 Исмаи Юксек (87)