Невероятният поход на Даниел Колинс (САЩ) в Откритото първенство на

...

Дебютантката в основната схема Даниел Колинс пречупи и Павлюченкова, отива на 1/2-финал

Невероятният поход на Даниел Колинс (САЩ) в Откритото състезание на Австралия продължава, откакто тя навакса сет пасив против Анастасия Павлюченкова и за пръв път в своята кариера се класира за полуфиналите на шампионат от Големия шлем.

25-годишната американка, за която това е дебют в главната скица на “Аустрелиън Оупън”, победи рускинята с 2:6, 7:5, 6:1 след траяла над два часа борба на “Род Лейвър Арена”.

Двукратната колежанска шампионка на Съединени американски щати не бе печелила мач в предходните си участия на шампионати от Големия шлем, само че в Мелбърн изхвърли поредно поставените Юлия Гьоргес, Каролин Гарсия и международната №2 Анджелик Кербер, против която загуби единствено два гейма.

Danielle Collins is the first woman into the semifinals of the #AusOpen 2019. 2-6 7-5 6-1 over Pavlyuchenkova pic.twitter.com/IPstoTSX5M
— (@SWGOAT) 22 януари 2019 година 42-ата в света Павлюченкова, която за повторно игра четвъртфинал в Мелбърн след 2017 година, стартира устремно и поведе с 5:0 по пътя си към триумфа в първия сет.

35-та в класацията на WТА Колинс обаче се отърси от нервите и последователно стартира да намира играта си. Тя пропиля задатък от 5:2 във втората част, само че въпреки всичко стигна до нов късен пробив, с цел да изравни.

В третия сет амeриканката сподели отличен тенис и взе първите пет гейма, с цел да победи.

За място на финала тя чака победителката от мача сред представителката на домакините Ашли Барти и Петра Квитова от Чехия, които играят по-късно през днешния ден.

It's some achievement.

Danielle Collins has reached the Australian Open semi-finals, having never won a Grand Slam main draw singles match prior to the tournament.

— BBC Sport (@BBCSport) 22 януари 2019 година " За първи път играх на " Род Лейвър Арена ". Дори не бях упражнявала тук. Беше огромно преживяване. Атмосферата беше невероятна. Сега ще виждам Барти и Квитова. Със сигурност ще бъде страховит мач ", разяснява след дуела Колинс.

Американката позволи единствено 20 непредизвикани неточности, половината от които в първия сет, против 36 на съперничката си.