Най-добрият български тенисист Григор Димитров приключи участието си в турнира

...

Нелепо! Гришо изпусна спечелен мач срещу американски гигант с убийствен сервис

Най-добрият български тенисист Григор Димитров завърши присъединяване си в шампионата от серията "Мастърс 1000 " в Париж. Хасковлията, който бе подложен под №6 в главната скица, загуби от американския колос с смъртоносен сервис Джон Иснър с 6:7(10), 7:5, 6:7(3) в 1/8-финален дуел, траял два часа и 40 минути.
Мачът бе извънредно равносилен, като двамата тенисисти непрестанно печелеха сервиранията си. Първият пробив бе изработен от Димитров едвам в края на втория сет след двойна неточност на противника му.

В решителната трета част Григор Димитров поведе с 5:2 и интригата като че ли бе завършила, само че Иснър съумя да се върне в мача за 5:5. Така разногласието още веднъж трябваше да бъде позволен след тайбрек, който бе извоюван от Иснър със 7:3.

Това бе дуел №3 сред Гришо и Иснър до този миг, като резултатът към този момент е 2-1 победи за американеца.
Източник: ruse24.bg