Най-добрият български тенисист българин Григор Димитров се изправя срещу 69-ия

...

Григор Димитров - Нуно Боржеш 7:6, 1:0

Най-добрият български тенисист българин Григор Димитров се изправя против 69-ия в света Нуно Боржеш в среща о третия кръг на  Australian Open.

Двубоят се чака да стартира към 08:40 часа сутринта. Той е четвърти в програмата на корт " Киа сцена ", а там са още мачовете Слоун Стивънс - Ана Калинская, Джасмин Паолини - Анна Блинкова и Оливия Гадецки/Марк Полманс - Хао-Чинг Чан/Сантиаго Гонсалес.

В първите си два мача в Мелбърн Григор отстрани поредно Мартон Фучович и Танаси Кокинакис в четири сета. Българинът излиза като любимец против Боржеш, който малко изненадващо стигна до тази фаза на шампионата след победи над Максимилиан Мартерер и Алехандро Давидович Фокина.

Димитров е в серия от седем следващи победи от началото на 2024 година, като стана първенец в Бризбън, а в този момент има късмет да усъвършенства класирането по отношение на миналогодишното си показване в Мелбърн. Тогава той отпадна в трети кръг от Новак Джокович.

Боржеш няма до момента победа над съперник от топ 20, само че пък към този момент записа персонален връх във връзка с класиране за трети кръг на " Шлем ". Той въобще не беше и записвал следващи победи в един шампионат от АТР тура, тъй че несъмнено се любува на най-силната седмица в кариерата си.

Това ще бъде първи официалeн мач сред двамата, като спечелилият ще срещне на 1/8-финалите спечелилият срещата сред международния №3 Даниил Медведев (Русия) и поставеният под номер 27 в схемата канадец Феликс Оже-Алиасим.
 Ясна е идната жертва на Григор Димитров на Australian Open

Ето против кого ще се изправи Гришо в третия кръг

Сортирай

преди 32 секунди
1:0
Успешно начало за Гришо и във втората част, откакто взе подаването си на 15.

преди 5 минути
6:7, СЕТ ЗА ДИМИТРОВ!  Снимка 649950
Източник:

Григор Димитров завоюва тайбрека на първия сет със 7:3 точки. Българинът изоставаше с 2:3, само че увеличи равнището на играта си и не даде и точка повечена своя конкурент до края на дългия гейм.

Последно обновяване в 10:03 ч. на 20.01

преди 15 минути
6:6
Логичното се случи, тайбрек ще реши изхода на първия сет, откакто по този начин и не се стигна до точка за пробив.

преди 18 минути
6:5
За първи път в мача се стигна до тъждество при сервис на Боржеш, само че португалецът се измъкна от усложнението и Димитров ще се сервира, с цел да вкара сета в тайбрек.

преди 21 минути
5:5
Българинът се озава в деликатна обстановка при 15:30, само че стигна до триумф в идващите три разигравания и отново не се стигна до точка за пробив за някой от двамата тенисисти.

преди 26 минути
5:4
За първи път от началото на мача Нуно взе подаването си на 0 и след почивката Гришо ще сервира за оставане в сета.

преди 28 минути
4:4
Първи малко по-труден гейм за Димитров. Стигна се до 30:30, само че хасковлията пласира два мощни сервиса и за четвърти път изравнява резултата в първия сет.

преди 34 минути
4:3
Боржеш поведе с 40:0, позволи двойна грещка, само че последва мощен начален удар, който българинът не съумя да отрази.

преди 38 минути
3:3
Първият сервис работи чудесно все още за Гришо, който взе подаването си на 15.

Последно обновяване в 09:28 ч. на 20.01

преди 40 минути
3:2
Ибериецът задържа подавенето си, като този път загуби единствено една точка.

Последно обновяване в 09:25 ч. на 20.01

преди 43 минути
2:2
Гришо още веднъж бе безапелационен на собствен сервис, като приключи гейма с впечатляващ печеливш удар от форхенд.

преди 48 минути
2:1
Димитров стигна до 30:30 след хубав бекхенд уинър по правата, само че Боржеш завоюва идващите две точки и още веднъж излиза напред в резултата в първия сет на дуела.

преди 52 минути
1:1
Григор вкара няколко мощни първи сервиса и безпроблемно изравни резултата в геймовете.