Най-добрият български баскетболист в момента Александър Везенков вкара 4 точки

...

Везенков с победа над Леброн Джеймс и ЛА Лейкърс в НБА

Най-добрият български баскетболист сега Александър Везенков вкара 4 точки при успеха на Сакраменто Кингс със 125:110 точки при гостуването на Лос АнджелисЛейкърс в мач от НБА.

Везенков игра 12:23 минути и лиши две топки, само че не съумя да вкара нито една от трите си стрелби от далечно разстояние. Той означи всичките си точки в третата четвъртина, когато бе прецизен един път от игра и два пъти от нарушаване. Последната точка на българина бе за 100:77 в интерес на Кингс.

Домантас Сабонис приключи мача с дабъл-дабъл за Сакраменто, като означи 29 точки и взе 16 битки.

Дe`Аарън Фокс означи 28 точки за успеха на Кингс, а Кевин Хюртер също вкара 28 точки.

ЛеБрон Джеймс записа първи трипъл-дабъл за сезона за Лейкърс, само че това не се оказа задоволително за „ езерняците “. Той означи 28 точки, взе 10 битки и направи 11 асистенции. Д`Анджело Ръсел също се регистрира с 28 точки за Лейкърс. Антъни Дейвис, който лекува контузия в бедрото, вкара единствено девет точки за Лейкърс, написа Dsport.

Сакраменто реализира четвърта поредна победа в постоянния сезон в НБА и към този момент има индикатор 6-4 и заема шесто място в Западната конференция. Лейкърс е осми с 6-6.

На 18 ноември Сакраменто гостува на Сан Антонио Спърс.
Източник: petel.bg