Националният отбор по футбол на Канада се класира за Световното

...

Канада и САЩ се класираха на Световното първенство

Националният тим по футбол на Канада се класира за Световното състезание в Катар. За финален път канадците бяха част от най-големия футболен конгрес преди цели 36 години. Съединени американски щати и Мексико са съвсем сигурни участници на Световното състезание.

Канада елементарно победи Ямайка и си подпечата първото място в тази квалификационна зона. Голове за Канада означиха Ларин, Буконен, Хойлет, а Мариапа си означи автогол в последната минута на мача. За финален път Канада беше част от Световното състезание през 1986 година в Мексико.

Съединени американски щати победи Панама с 5:1. Американците са съвсем на Мондиала. В последния кръг те не би трябвало да губят с повече от пет гола, с цел да завоюват публично място на Световното състезание. В последния кръг Съединени американски щати ще играе против Коста Рика.