Националният отбор по футбол на България очаквано отстъпи с 0:3

...

България отстъпи пред Франция в Париж |

Националният тим по футбол на България предстоящо отстъпи с 0:3 пред международния първенец Франция в последната от трите си юнски контролни срещи.

На “Стад дьо Франс ” пред 5000 фенове българският отбор нямаше особени причини в офанзива, като най-вече трябваше да се пази. Младият вратар Даниел Наумов отрази най-малко 8 удара.

В предходните два мача при започване на месеца България приключи 1:1 със Словакия и падна с 0:1 от Русия в Москва.

Световните първенци взеха самодейността от първия миг и съвсем през цялото първо полувреме играта беше в нашата половина. След няколко пропуснати благоприятни условия, Франция откри в 29-ата минута.

След удар на Мбапе, топката рикошира и се върна към точката за осъществяване на дузпа, където Антоан Гризман със задна ножица и нов рикошет в главата на Ивайло Чочев я прати в мрежата за 1:0. Завърналият се в националния тим на Франция Карим Бензема пък получи контузия в бедрото и беше сменен от Оливие Жиру в края на първото полувреме.

През втората част играта още веднъж се водеше пред нашата врата, само че гол по този начин и не падаше. В 78-ата минута пристигна и първата българска опция, само че ударът на Карагарен не се получи.

В заключителните 10 минути французите изковаха безапелационната си победа с две попадения на Жиру. Така “петлите ” отиват уверени на европейското, където техен първи противник ще бъде Германия на 15 юни.

2014 - Olivier Giroud est le 1er remplaçant à inscrire un doublé avec l`équipe de France depuis Antoine Griezmann face à la Jamaïque en juin 2014. Bolide.