Националният отбор по баскетбол за юноши до 18 годишна възраст

...

Баскетболните ни национали до 18 г. победиха Великобритания в контролна среща в Ботевград

Националният тим по баскетбол за юноши до 18 годишна възраст стартира с победа втората фаза на подготовката си, откакто надви над Англия в контрола в Ботевград. Българите завоюваха с 64:58 след по-силна първа и трета част. Утре двата състава ще се срещнат още веднъж от 17.00 часа.

Младите национали започнаха със серия от 11:2 до петата минута, като всички 11 точки осъществя Момчил Кадиев. Три минути след началото на втората четвъртина противникът им се приближи до 19:18, само че домакините завоюваха полувремето с 29:23.

След почивката българите играха по-добре и натрупаха двуцифрена преднина, като третата четвъртина приключи при 51:39 в тяхна изгода. В 33-та минута разликата стигна до 17 точки (57:40), само че по-късно противниците им направиха мощна серия и пет минути преди края разликата към този момент беше 58:42. До края играта продължи да бъде оспорвана, като България съумя да завоюва с 64:58 първата си инспекция.

Най-резултатен за триумфа беше Момчил Кадиев с 15 точки и 6 битки. С 12 точки и 7 овладени топки приключи Деян Колев. Стефан Михайлов осъществя 11 точки, с 10 е Александър Гавалюгов.

За Англия с 11 точки се отличи Недас Чолевинскас, а с 10 - Латрел Дейвис.