Националният отбор на Дания по футбол записа две победи в

...

Дания записа втора победа в Лигата на нациите

Националният тим на Дания по футбол записа две победи в Лигата на нациите. Във втория си мач от група 1 на Дивизия " А " отборът се наложи като посетител на Австрия с 2:1, който беше воден от досегашния управител на Манчестър Юнайтед Ралф Рангник.

И Австрия, и Дания излязоха с вяра за триумф в дуела, откакто към този момент бяха записали по една победа на старта на тазгодишния шампионат.

Пиер Емил Хьойберг откри резултата в 28-ата минута на срещата във Виена. Ксавер Шлагер изравни за 1:1 в 67-ата минута за домакините, само че „ аленият динамит “ взе трите точки след прецизен удар на Йенс Ларсен в 84-ата минута.

Стартът на дуела се забави с час и половина, поради токов удар на стадиона и проблем с осветлението.

Дания е водач в група 1 с 6 точки, до момента в който Австрия е на второ място с 3 пункта. Франция и Хърватия са на последните две позиции в потока с по 1 точка.