Националният отбор на България за мъже под 20 години се

...

България до 20 г. на финал на Балканиадата след бърза победа над Албания

Националният тим на България за мъже под 20 години се класира за край на Балканиадата в Тирана. Момчетата на Мартин Стоев победиха домакините от Албания с 3:0 (25:7, 25:18, 25:18) във втория полуфинал от шампионата .
Мартин Стоев.
Така нашите се класираха за край, където ще срещнат Турция. По-рано, в първия полуфинален конфликт, турците надиграха Сърбия с 3:1 (25:21, 25:14, 20:25, 25:19). Спорът за златото е довечера от 18:30 часа. Преди това е дуелът за бронзовите оценки, който опълчва Сърбия и Албания от 16:00 часа.

Истинска полуфинална борба не се получи. Волейболистите на България преобладаваха напълно, като направиха загрявка за идната борба за купата.

Националите стартираха стремително, превъзходството бе цялостно и оставиха противника на едвам 7 точки в първия гейм. Бързият триумф се отрази в известна степен, като във втората част отборът ни водеше с 22:11, само че позволи противникът да запише повече точки в актива си. В третата част на младите „ лъвове “ още веднъж бяха безапелационни и затвориха мача в три гейма за 60 минути игра. Реализатор за успеха на България бе Венислав Антов с 18 точки. Борис Начев добави 10 пункта. /БГНЕС
Източник: bgnes.bg