Националният отбор на България за девойки до 19 години записа

...

Девойките на България до 19 години стартираха с трудна победа в европейските квалификации

Националният тим на България за девойки до 19 години записа сложен, само че значим триумф с 2:1 над Грузия в първия си дуел от група Б5 на квалификациите за Евро 2024.

Победата резервира възможностите за първото място в групата, което би му осигурило класиране за Лига " А " за втората част от квалификационния цикъл, в който ще бъдат избрани финалистите на континенталното състезание.

Двубоят на стадиона в Албена стартира неприятно за България, откакто в 12-ата минута Канкиа от гостите откри от дузпа. До края на полувремето тимът на Троян Радулов се опита да откри напън, само че по този начин и не съумя да пробие защитата на противника.

След почивката обаче събитията на терена се трансформираха и България бързо съумя да се върне в мача. В 50-ата минута Полина Демирова извърши свободен удар, след който Александра Сергеева изравни резултата. Последваха мощни минути за българките, които съумяха да пречупят изцяло съпротивата на грузинския отбор в 78-мата минута, когато резервата Силвия Найденова съумя да вкара второ попадение.

На 28 октомври от 15:30 часа България WU19 ще изиграе втория си дуел от квалификационната група против Латвия, още веднъж в Албена.

Съставът на България: 1. Кристиана Кабова, 3. Бианка Демирова, 13. Михаела Михайлова, 2. Йоана Станкова, 4. Александра Маринова, 11. Рона Михайлова (46 – 5. Виктория Генова), 22. Преслава Йорданова (81 – 7. Антония Ангелова), 10. Ева Атанасова, 16. Ива Дамянова (69 – 17. Силвия Найденова; 86 – 8. Пламена Пенчева), 19. Александра Сергеева, 15. Полина Демирова (69 – 9. Виктория Цветкова).

Селекционер: Троян Радулов