Националният отбор на България за девойки до 17 год. започна

...

Смела България започна със загуба Европейското за девойки, три хиляди аплодират нашите

Националният тим на България за девойки до 17 год. стартира със загуба присъединяване си на домакинския Европейски шампионат. Тимът, воден от Троян Радуло, отстъпи с 1:3 от Португалия в Добрич.

Единственото попадение за нашия отбор вкара Здравка Парапунова пред към три хиляди фенове на стадион "Дружба " и принуди португалките да се бранят при започване на втората част.

Нашите девойки изоставаха в резултата след 8 минути игра. 8-ата минута. Виктория Димова отби изстрел на Ана Албукерке, само че Мария Алагоа притича и вкара на празна врата за 1:0. В 29-ата минута в опита си да почисти една топка Вивиане Бесет си вкара автогол.

Така се стигна до добавеното време на първата част, когато Здравка Парапунова осъществя. Нашата състезателка центира топката по посока на рамката на Адриана Роча. Последната обаче подцени обстановката и резултатът беше понижен - 1:2.

Крайното 3:1 за Португалия вкара в 77-ата минута, когато Неграо вкара около Димова.

България - Португалия 1:3

0:1 Алагоа (8)

0:2 Бесет (29 - автогол)

1:2 Парапунова (45)

1:3 Неграо (77)

Стартови сформира:

България : Димова, Попова, Найденова, Бесет, Стойчева, Йорданова, Динева, Иванова, Джалева, Парапунова, Палагачева

Португалия : Роча, Милер, Албукерке, Кореа, Силва, Жасинто, Алагоа, Неграо, Ферейра, Асусена, Пинтасилго