Националният отбор на България по волейбол за младежи под 19

...

Волейболните ни национали до 19 години стартираха на световното първенство с драматична победа

Националният тим на България по волейбол за младежи под 19 години започва с трагичен триумф на международното състезание в Аржентина. Воденият от Мирослав Живков отбор надви с 3:2 (25:16, 23:25, 24:26, 27:25, 15:9) в мач от група В в Сан Хуан.

Българския отбор потегли стремително - 4:1, след което беше настигнат от противника. След седмата точка обаче нашите волейболисти се активизираха и дръпнаха пред противника. " Лъвчетата " останаха постоянни и не позволиха да бъдат преодоляни до края. Така те поведоха в мача след 25:16.

Двата отбора потеглиха равностойно във втория гейм, след което момчетата на Мирослав Живков поеха самодейността (5:3 и 8:6). Впоследствие обаче словенците осъществиха серия и обърнаха резултата (10:8), и усилиха преднината си. " Трикольорите " влязоха " в серия, успявайки да настигнат противника (от 10:14 до 14:14). Борбата в идващите минути бе за всяка топка и всяка точка, съперникът съумя да поведе още веднъж (19:17 и 20:18) и в последна сметка да удържи ситуацията. Така резултатът бе подравнен.

Третата част още веднъж потегли равностойно, след което " лъвчетата " взеха превес (5:3), само че бяха настигнати. Родните представители не се отхвърлиха и още веднъж взеха нещата в свои ръце. Словенските им връстници продължиха да вкарват конспирация, като нямаше водач в идващите минути. След средата противникът натисна със сервис и офанзива, като владееше ситуацията, само че в основните моменти (18:21) българските волейболисти демонстрираха темперамент и направиха поврат (22:21). Нашите момчета стигнаха до геймбол (24:22), само че не съумяха да го отразят, както и идващия. Воденият от Изток Кшела тим се възползва от това и наложи волята си, повеждайки в мача за 2:1 гейма.

Решителният четвърти гейм потегли равностойно, след което " трикольорите " взеха превес (8:6 и 9:7). След 12-та точка словенците за следващ път в мача, само че водачеството им не се резервира дълго. След 14:16 стартира възходящата линия на нашите - повеждайки с добра преднина (21:17), само че позволиха да бъде стопена (21:20). Впоследствие се стигна и до тъждество (22:22), след което словенците стигнаха до два геймбола, само че " лъвчетата " не позволиха да затворят дуела. Играта на нерви продължи, борбата бе за всяка топка и всяка точка, само че воденият от Мирослав Живков отбор извоюва гейма след 27:25. Така мачът влезе в тайбрек.

Там нашите момчета потеглиха стремително - 3:0 и 4:1, обаче още веднъж разрешиха да бъдат настигнати. Притиснати до стената, " трикольорите " още веднъж осъществиха серия (7:4), само че съперникът се приближи единствено на точка. Ситуацията се повтори, само че волята за победа на родните представители бе по-силна и завоюваха мача след 15:9 и крайното 3:2 гейма.

Утре (3 август) нашите момчета срещат Франция, в 20:00 ч. б.в.