Националният отбор на България по волейбол за мъже под 18

...

България U18 разби Молдова на старта на волейболната Балканиада в Сърбия

Националният тим на България по волейбол за мъже под 18 години започва чудесно на Балканиадата в Сърбия.

Тимът, воден от Виктор Карагьозов, победи изрично Молдова с 3:0 (25:9, 25:15, 25:11) в първия си мач от група В на шампионата в Нови Сад.

Младите ни „ лъвове “ преобладаваха напълно. В първите два гейма те поведоха с 10:4 и 12:4 и безусловно разгромиха противника. Третата част стартира по-равностойно, само че по-късно нашите изригнаха и оставиха противника на едвам 11 точки.

Най-резултатни за България бяха Кристиян Титрийски и Александър Къндев с идентичен актив от 8 точки. Георги Бъчваров добави 7 точки за триумфа.

На 29 юни родните волейболисти почиват. На 30 юни съставът на България излиза против Северна Македония от 18:30 часа наше време.

В другата група А тимът на Турция се наложи над Румъния с 3:1 (27:25, 25:20, 19:25, 25:12).

В последния мач за деня домакините от Сърбия излизат против Босна и Херцеговина.