Националът на България за Купа Дейвис Димитър Кузманов се класира

...

Димитър Кузманов се класира за финала на турнира по тенис на клей в Братислава

Националът на България за Купа " Дейвис " Димитър Кузманов се класира за финала на шампионата по тенис на клей от сериите " Чалънджър " в Братислава (Словакия) с награден фонд 118 хиляди евро.

Кузманов надви над Алекс Молчан с безапелационното 6:0, 6:1 за 65 минути, откакто не даде нито една опция за пробив на съперника си.

С триумфа 29-годишният пловдивчанин си обезпечи 9415 евро и 60 точки за международната класация, в която сега заема 223-ото място, само че с успеха си през днешния ден той си подсигурява завръщане измежду първите 200 от понеделник.а

Мачът мина при цялостно предимство в интерес на българина, който завоюва при петия си мачбол.

Представителят на домакините съумя да завоюва единствено един гейм във втория сет при личен начален удар.

На финала в неделя Димитър Кузманов ще се изправи против Виталий Сачко. Украинецът, който заема 266-то място в класацията на АТП, победи с 6:4, 7:5 чилиеца Томас Бариос Вера.