Наставникът Марко Розе се завърна изключително успешно в Бундеслигата, след

...

Марко Розе се завърна в Бундеслигата с бой над Борусия

Наставникът Марко Розе се завърна извънредно сполучливо в Бундеслигата, откакто в дебюта му отпред на Република България Лайпциг „ биковете “ реализираха безапелационен домашен триумф с 3:0 над някогашния му отбор Борусия (Дортмунд) в дуел от шестия кръг на немския хайлайф.

Мачът стартира чудесно за Лайпциг, защото още в шестата минута те поведоха в резултата. Тогава Вили Орбан беше прецизен с глава след центриране от корнер на Доминик Собослай. В 44-ата минута Тимо Вернер получи отличен късмет да удвои тяхната преднина, само че останал самичък против противниковия пазач той стреля настрана от вратата. Все отново още при идната офанзива на отбора Собослай означи страховит гол с шут от огромно разстояние.

През второто полувреме домакините още веднъж бяха по-опасният тим на терена и стигнаха до трети гол в 84-ата минута, когато първо лишиха топката, след което Вернер я подаде на резервата Амаду Хайдара, който просто прати топката в опразнената врата. От друга страна, „ жълто-черните “ освен позволиха три попадения, само че и не насочиха нито един прецизен удар през целия дуел.

Така едвам с втория си турнирен триумф през сезона Лайпциг се изкачиха на десетото място в класирането с 8 извоювани пункта, колкото имат още три тима. Борусия пък са на четвъртата позиция с 12 точки, какъвто е активът и на трите отбора пред тях, които обаче са с по-добра голова разлика.

Снимки: Gettyimages