Нападателят на Олимпик Марсилия Костас Митроглу отбеляза единствения гол за

...

Митроглу отказа Унгария

Нападателят на Олимпик Марсилия Костас Митроглу означи единствения гол за успеха на Гърция с 1:0 над Унгария в среща от група 2 на Лига “С” в Лигата на нациите. Успехът в Атина резервира възможностите на гърците да гонят водача Финландия, а Унгария към този момент има минимални очаквания за първото място.

Гърците имаха да си връщат за загубата с 1:2 в Будапеща. Наставникът Михаел Скибе заложи в предни позиции единствено на Митроглу, а за “маджарите” в офанзива действаха Адам Шалай, Роланд Салай и Роланд Варга.

През целия мач Гърция беше по-активният тим и повече търсеше победа. До почивката голови положеиня съвсем нямаше, само че след нея отбраната на Унгария стартира да се пропуква. Така се стигна до 65-ата минута, когато Константинос Цимикас центрира от левия фланг и Митроглу с глава донесе значимите три точки на “елините”.

В идващия кръг Гърция ще гостува на лидера в групата Финландия, а Унгария ще има за противник Естония.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА Лига на нациите 3 кръг, петък 12 октомври  Гърция 1:0краен резулат  Унгария