На снимката: Кирил Петков.Три са големите рискове пред България, каза

...
На снимката: Кирил Петков.Три са големите рискове пред България, каза
Коментари Харесай

Кирил Петков: Има риск да се върнем към хартиената бюлетина

На фотографията: Кирил Петков.
Три са огромните опасности пред България, сподели през вчерашния ден съпредседателят на „ Продължаваме промяната “ Кирил Петков. Първият е връщането към хартиената бюлетина, вторият – партии като „ Възраждане ” да тласнат България в притеснителна посока, а третият – рискът от президентска република.

„ Единият риск е да се върнем към хартиената бюлетина и измамите. Вторият е, в случай че има последващи избори, националистически позиции на партии като „ Възраждане ” да дадат още по-голям подтик на България към странни тактики като референдуми за участието ни в Европейски Съюз. Третият риск е тезата за президентската република. Ако в този момент имахме президентска република, щяхме да имаме човек като Бойко Борисов да ръководи идващите 4 години. Такава централизация на власт и излизане от парламентарната република е голям риск за България ”, съобщи Петков в интевю за NOVA.

„ Безпринципни обединения от нас да не се чакат. Ще подкрепим 16-те политики, които сме декларирали, който и да ги предложи в този парламент ”, добави Петков. И акцентира:

„ Това, което казахме на господин Плевнелиев, ще го кажем и на господин Радев – ние ще участваме в диалози с всички политически сили на база тези 16 политики, няма да участваме в диалози за безпринципни обединения. Ние сме доста предвидими. Няма по какъв начин да има държавно управление на национално единодушие и да има държавно управление с ГЕРБ и Движение за права и свободи ”, сподели Петков.

Той подлага на критика избора на Вежди Рашидов за ръководител на Народно събрание. „ Той ще бъде там като фасада. Не можахме да стигнем до решение за човек, който в действителност да извърши тази роля ”, сподели Петков.

Съпредседателят на Политическа партия видя и позитивни неща в траялото три дни първо съвещание на Народно събрание.

„ Първият ден реториката беше доста изострена, на втория ден най-малко направихме един културен метод на разговор в Народното събрание, т.е. тезите можеха да се изговарят без директни обиди. Може би осъзнаха, че със силово говорене нищо няма да се промени ”, сподели Петков.

За него по-добър вид за избора на ръководител на Народно събрание, би бил кандидатура на Демократична България, която да се поддържа от Политическа партия, ГЕРБ и Българска социалистическа партия. Както знаем обаче определен бе Вежди Рашидов с гласовете на ГЕРБ, Движение за права и свободи, Българска социалистическа партия и „ Български напредък “.

„ Ако в този момент се направи същата тази координирана група от петък, реши да поддържа хартиената бюлетина, това за мен ще е непоследователност. Ако има поредност от такива решения, ние няма по какъв начин да вършим нещо дружно с Българска социалистическа партия ”, сподели Петков.
Източник: debati.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР