На полувремето на двубоя пък вицешампионският отбор на “зелено-белите в

...

Черно море завърши предсезонната си подготовка с драматичен успех

На полувремето на дуела пък вицешампионският тим на “зелено-белите ” в Елитната група до 19 години, с треньор Мартин Христов, получи купата и сребърните медали за второто място в шампионата.
Медалите бяха връчени от административния шеф на Черно море Тодор Великов, а купата даде представителят на Зоналния съвет на БФС – Варна Ивалин Веселинов.
 Черно море показа тима за сезон 2022/23 година с 50% играчи, излезли от школата на Черно море показа тима за сезон 2022/23 година с 50% играчи, излезли от школата на "моряците "
В 19-ата минута Черно море сътвори чисто състояние пред вратата на Добруджа, само че не съумя да го осъществя. След удар от отдалеченост на Мади Кета, стражът на гостите избави, топката попадна в Матиас Курьор, който от близо стреля прекомерно неопределено.

В 39-ата минута Васил Панайотов насочи страховит удар от отдалеченост, само че топката мина покрай гредата.
Малко перди края на първата част минута Виктор Попов получи отдясно, напредна и центрира към точката на дузпата, където Мазир Сула с воле заби кълбото в мрежата на Добруджа за 1:0.

В 50-ата минута Матиас Курьор насочи технично топката към далечния ъгъл на вратата, само че вратарят на Добруджа избави. В 67-ата минута Добруджа направи бърза контраофанзива, която приключи с удар на Адриян Димитров за 1:1.

Веднага след попадението “моряците ” можеха още веднъж да поведат в резултата, само че Васил Панайотов не съумя да осъществя от наказателното поле. В 72-рата минута в игра се появиха Стефан Велев, Лъчезар Йорданов, Мартин Дичев и Алекс Фернандес, които заеха местата на Цветомир Панов, Матеус Клементе, Васил Панайотов и Мимито Биаи.

Четвърт час преди края на постоянното време Росен Стефанов размени Петар Божанчич. Калин Георгиев пък зае мястото на Мазир Сула. В 84-ата минута Черно море още веднъж пропусна чиста опция да осъществя.
Закария Беншаа взе топката от краката на Алекс Фернандес, който таман се готвеше от чиста позиция да стреля, залъга защитник и насочи мощен изстрел, само че вратарят избави.

В 86-ата минута Виктор Попов и Живко Атанасов отстъпиха местата си на Петър Иванов и Наско Янков. В 89-ата минута Алекс Фернандес опита удар от отдалеченост, който обаче не затрудни вратаря на гостите.

В последната минута след страхотна офанзива, почнала от вратаря Георги Георгиев, минала през Калин Георгиев, който подаде към Алекса Фернандес, а той с остро подаване откри Николай Златев, нападателят осъществя за 2:1.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров (46-Георги Георгиев), Живко Атанасов, Петар Божанчич, Виктор Попов, Цветомир Панов, Матеус Клементе, Васил Панайотов, Мимито Биаи, Мазир Сула, Мади Кета (60-Николай Златев), Матиас Курьор (60-Закария Беншаа).

Снимки: chernomorepfc.bg