Монтана запази шансовете си за участие на финалния турнир на

...

Монтана влезе в Топ 4 на Адриатическата лига след бой над Партизан /снимки/

" Монтана " резервира възможностите си за присъединяване на финалния шампионат на Адриатическата лига след домашен триумф с 85:74 над " Партизан " (Белград).
След тази победа възпитаничките на Преслав Пешев се изкачиха на четвъртото място във краткотрайното класиране за сметка на " Орлови ", само че отборът от Баня Лука е с един мач по-малко.
" Монтана " стартира доста мощно мача си с Партизан в зала „ Младост “ и поведе с двуцифрен резултат след първите 10 минути. Гостите обаче използваха серията от неточности на своя съперник във втората част и сведоха изоставането си единствено на 4 точки на полувремето.
След почивката домакините още веднъж преобладаваха, направиха разлика от 20 точки и макар, че в края понатежа умората стигнаха до заслужена победа.
Янина Тодорова бе над всички с 29 т. (6 тройки), 6 битки и 7 асистенции. Тери Батъл приключи с дабъл-дабъл 19 т. и 13 битки. Силно играха Микаела Дамянова 15 т. и Борислава Денчева 13 т.
За " Партизан " Марина Стоич осъществя 20 точки.

" Монтана " – " Партизан " (Белград) 85:74 (25-13, 17-25, 26-17, 17-19)

" Монтана ": Янина Тодорова 29, Борислава Денчева 13, Шариз Феърли 6, Тери Батъл 19, Микаела Дамянова 15 (Преслава Колева-кап. 3, Валентина Горанова, Ванина Василева). Треньор: Преслав Пешев.

" Партизан ": Марта Йованович 13, Марина Стоич 20, Йована Баричич 19, Бояна Мишкич, Имана Чосович 7 (Анжела Мароевич 11, Тина Данчич 4, Милица Кованджич, Тамара Мишкич). Треньор: Треньор: Миляна Бойович.

Съдии: Ернад Карович, Фарис Дзампо, Алдин Дедич.

Зала: „ Младост “-100 фенове.

Източник: bulnews.bg