Монтана 2003 загуби като гост от Цинкарна Целе (Словения) със

...

Монтана допусна първа загуба в Адриатическата лига

Монтана 2003 загуби като посетител от Цинкарна Целе (Словения) със 72:78 (21:20, 16:25, 20:15, 15:18) и позволи първа загуба за сезона в Адриатическата лига по баскетбол за дами. Възпитаничките на Стефан Михайлов изиграха оспорван мач, само че не устояха в последните минути.

Българският отбор завоюва първата четвърт, само че във втората домакините натрупаха преднина от 9 точки при 43:34 и на почивката имаха задатък от 45:37. Отборът на Монтана 2003 изигра доста добра трета част и след тройка на Снежана Алексич изравни 57:57 36 секунди преди края, само че Цинкарна Целе още веднъж поведе след тройка на Мойца Йеленц. В идната офанзива за българския отбор Алексич този път не съумя да се разпише от далечна отдалеченост.

6:45 минути преди сирената Монтана 2003 направи поврат - 63:61 след панер на Габриела Николова. Домакините дадоха отговор с две следващи тройки за 67:63, само че Христина Иванова се разписа от далечна отдалеченост и понижи пасива на българския отбор на точка преди финалните 4:29 минути. Словенките направиха серия от 5:0, с което взеха решение мача, а 43 секунди преди края даже имаха девет точки задатък при 78:69.
За отбора на Монтана 2003, който пътува единствено с 10 баскетболистки, Христина Иванова приключи с 18 точки и 10 битки, 14 точки добави Изабела Рамона, а по 13 - Димана Георгиева и Снежана Алексич. За победителките най-резултатна беше Лея Дебеляк с 20 точки и 6 битки.

Монтана 2003 прекъсна серията си от три следващи победи в шампионата и заема второ място в класирането със 7 точки актив, до момента в който Цинкарна Целе е на пета позиция с баланс 2-2 и 6 точки.