Монтана 2003 отстъпи пред сръбския Слога Пожега с 67:84 (12:27,

...

Монтана завърши със загуба първия етап от Адриатическата лига

Монтана 2003 отстъпи пред сръбския Слога Пожега с 67:84 (12:27, 22:18, 16:27, 17:12) като посетител в последния си мач от група В на постоянния сезон в Адриатическата лига по баскетбол за дами.

Загубата за българския отбор пристигна след две следващи победи и е общо трета за тима на Монтана 2003, който завършва присъединяване си в първата фаза на шампионата с актив 5-3 и към този момент чака началото на втория стадий на Адриатическата лига - така наречен Суперлига на 10 януари следващата година.

Монтана 2003, който в Сърбия бе напълно български състав, без чужденки и със единствено осем състезателки, от които играха едвам шест, излезе краткотрайно отпред в класирането в група В.

Слога Пожега записа втори следващ и общо четвърти триумф от седем срещи и е трети за момента. Първите четири отбора от двете групи не престават в Суперлигата, а точното класиране ще стане ясно след изиграването на всички срещи от постоянния сезон.

Домакините започнаха решително в Пожега и натрупаха солидна преднина още в първата четвърт, която завърши при 27:12 в интерес на Слога. Баскетболистките на Монтана 2003 понижиха изоставането си във втората част и на почивката пасивът им бе 34:45.

След паузата обаче българският тим не съумя да се опълчи значително на домакините и разликата надвиши 20 точки – 50:72 преди заключителните 10 минути, в които мачът се доиграваше. Слога Пожега водеше през целия дуел, а най-голямата разлика доближи 23 точки.

Преслава Колева бе най-резултатна и приключи с „ дабъл-дабъл “ от 16 точки и 11 битки за гостите от Монтана. Борислава Денчева и Микаела Дамянова прибавиха по 13 точки.

За отбора на Слога най-полезна беше Марина Каралич, която оформи „ дабъл-дабъл “ от 26 точки и 10 битки.

В идващия си мач от българското състезание отборът, воден от старши треньора Преслав Пешев, приема първенеца Берое в събота, 16 декември.
Източник: novsport.com