Монако спечели с 3:0 срещу домакина Бордо в 33-ия кръг

...

Монако подгони лидерите след класика над Бордо, резултати

Монако завоюва с 3:0 против домакина Бордо в 33-ия кръг на френското футболно състезание.

Възпитаниците на Нико Ковач записаха пета поредна победа в Лига 1 и шести пореден мач без позволен гол и с 68 точки се утвърдиха на третото място, като изостават единствено на 2 точки от водача Лил и на точка от първенеца Пари Сен Жермен.

Гостите имаха предимство и след четвърт час Александър Головин беше изведен в чиста позиция, само че не съумя да преодолее Беноа Костел.

След половин час гостите от Княжеството въпреки всичко поведоха. Кевин Фоланд се разписа от близко след асистенция на Уисам Бен Йедер.

Малко след почивката Желсон Мартинс удвои, откакто беше изведен в добра позиция от Орелиен Чуамени.

Бордо опита да отвърне, само че по-късно повече от час резервата Тома Дьо Превий не съумя да преодолее вратаря Бенжамен Льокомпт, а в 77-ата минута Тома Башич удари гредата.

В идната офанзива Том Лаку извърши нарушаване, за което получи втори жълт и червен картон, а домакините довършиха мача с 10 души.

В добавеното време резервата Стеван Йоветич вкара за крайното 3:0, откакто засече от близко подаване с глава на Софиан Диоп.