Много мачове на най-високо ниво предложи програмата в четвъртък на

...

Обзор на деня – 10 февруари, четвъртък

Много мачове на най-високо равнище предложи програмата в четвъртък на четирите шампионата от най-високо равнище, които се организират през тази седмица.

На женския WTA 500 шампионат в Санкт Петербург огромната изненада бе отпадането на Петра Квитова след взети единствено четири гейма против Ирина-Камелия Бегу. В същото време Алиаксандра Саснович и Йелена Остапенко също си осигуриха място на четвъртфиналите, до където без игра доближи и Тереза Мартинцова. Причината бе болест на съперничката ѝ Елена Рибакина, която не бе в положение да излезе на корта.

На АТР 500 шампионата в Ротердам любимците Стефанос Циципас и Андрей Рубльов завоюваха безапелационно мачовете си надлежно против Иля Ивашка и Сону Куон.

Продължава страхотното показване на Иржи Лехечка, който също е на четвъртфинал. Там и е Феликс Оже-Алиасим, който в дербито на деня съумя да надделее над някогашния №1 Анди Мъри. Шотландецът наподобява нямаше сили за втора победа след тази над Александър Бублик и не съумя да затрудни канадеца.

В Буенос Айрес Фабио Фонини доближи до първия си четвъртфинал в тура от април предходната година. В Далас пък Кевин Андерсън и Джон Иснър си оформиха три сета, приключили с тайбрек в мач, в който пробив по този начин и нямаше. Поставеният под №1 Тейлър Фриц не срещна проблеми с някогашния топ 10 състезател Джак Сок.

ATP 250 в Далас

Кевин Андерсън – Джон Иснър 6-7(1), 7-6(9), 6-7(5)

Тейлър Фриц – Джак Сок 6-1, 6-4

Юрий Родионов – Вашек Поспишил

АТР 250 в Буенос Айрес

Каспър Рууд – Роберто Карбайес Баена 7-6(2), 6-3

Себастиан Баес – Лоренцо Сонего 3-6, 3-6

Фабио Фонини – Педро Мартинес 6-4, 7-6(5)

Пабло Андухар – Федерико Делбонис 4-6, 4-6

Българите на к орта през днешния ден:

Чалънджър в Бенгалуру, втори кръг: Димитър Кузманов – Александър Мюлер 6-7(4), 4-6

W25 в Порто, втори кръг: Джулия Терзийска – Валентини Граматикопулу 7-5, 6-3