Младокът с български корени Индиана Василев направи своя дебют в

...

Българин с дебют във Висшата лига

Младокът с български корени Индиана Василев направи своя дебют в британската Висша лига. 18-годишният полузащитник влезе като запаса за Астън Вила при равенството 1:1 с Брайтън от 23-ия кръг на британското състезание.

Василев се появи на терена в 67-а минута на мястото на Трезеге, а малко по-късно Вила изравни с попадение на Джак Грийлиш.

Индиана Василев е роден в Съединени американски щати и има мачове за юношеските гарнитури на Щатите. Индиана е наследник на някогашния футболист на Сливен Денчо Василев.

Родният гений е третият българин, играл за Астън Вила във Висшата лига след легендата на бирмингамци Стилиян Петров и Александър Тонев, който в този момент е в Ботев (Пловдив).

През сегашния сезон Индиана има 4 гола и 3 асистенции в 14 мача за младежкия отбор на Вила.

Василев записа минути и в другите турнирни съревнования, откакто се появи на терена в шампионата за Купата на Лигата против Лестър при 1:1 и за Купата на Англия против Фулъм при провалянето с 1:2 в дуел от 3-ия кръг на конкуренцията.