Младите български хандбалистки до 17 години спечелиха бронзови медали на

...

Младите хандбалистки с бронз в Македония

Младите български хандбалистки до 17 години завоюваха бронзови медали на Европейското състезание във втора дивизия, извършено в Македония. Те имаха съществено предимство в мача за третото място против домакините и се постановиха с 30-25. Срещата се игра пред повече от 1000 фенове в скопската зала " Кале ".

Исландия не се оказа спънка за младите български хандбалистки

Момичетата на Николай Начев реализираха втора победа в Македония

Българките поведоха с 13-8 след първото полувреме. В средата на втората част разликата падна до 21-19, само че по-късно те още веднъж постановиха волята си.

Мари Томова, която направи отличен завършек на сезона в шампионата на България игра най-добре и означи 7 гола. Емилия Самуилова добави 5 попадения. За македонките Мария Тасевска беше точна 7 пъти.

Мария Маслева беше определена в идеалния тим на шампионата.

Словения победи Полша във финала с 31-30 (16-13). Турнирът ще бъде запомнен с дисквалификацията на Гърция в първия ден на шампионата. Тогава гъркините напуснаха мача си с домакините, протестирайки срещу потреблението на името Македония.