Mиналогодишният финалист Лацио победи гостуващия Фиорентина с 1:0 и се

...

"Лацио" отново на полуфинал за Купата на Италия

Mиналогодишният финалист " Лацио " победи гостуващия " Фиорентина " с 1:0 и се класира за полуфиналите в турнита за Купата на Италия.

Възпитаниците на Симоне Индзаги направиха крачка към втори трофей през сезона, откакто към този момент завоюваха Суперкупата на страната.

Столичани имаха предимство през по-голямата част от мача, а единственото попадение осъществя капитанът Сенад Лулич още в шестата минута с шут по диагонала след пас на Сергей Милинкович-Савич.

Малко по-късно домакините бяха близо и до втори гол, само че удар на Фелипе Кайседо беше избит от голлинията.
Кайседо се контузи и в 26-ата минута беше сменен от Чиро Имобиле, който беше получил отмора поради прекаран грип.

Имобиле също имаше късмет да се разпише, а Фелипе Андерсон също можеше да вкара на два пъти за " Лацио ", само че не откри задачата.

След почивката " Фиорентина " сътвори единственото си по-чисто състояние, само че вратарят на римляните Томас Стракоша избави изстрела на Федерико Киеза.

Съперникът на " римските орли " на полуфиналите ще бъде избран довечера след миланското дерби сред " Милан " и " Интер ".

Финалистът ще бъде избран в два мача на разменено посещение в края на януари и началото на февруари.

" Искаме Купата. Изиграхме ужасно първо полувреме, а по-късно се защитавахме добре. " Фиорентина " имаше единствено един късмет при удара на Киеза. Победите оказват помощ да растеш и да се развиваш ", разяснява халфът на домакините Марко Пароло.
Източник: btvnovinite.bg