Милан се наложи над Рома с 3:1 в 20-ия кръг

...

Милан би Рома и се доближи на 4 точки от Ювентус

Милан се наложи над Рома с 3:1 в 20-ия кръг на Серия А. Така тимът на Стефано Пиоли продължи да преследва Ювентус. Росонерите са трети с 42 точки, на 4 зад Ювентус. Лидер е с 51 точки.

Само преди четири дни Милан отпадна от Купата на Италия и в този момент си го изкара на вълците. Ясин Адли откри резултата в 11-ата минута с удар от наказателното поле. Това е първото му попадение в Серия А. Рома натисна в опит да изравни, само че Майк Менян избави удари на Зеки Челик и Леонардо Спинацола.

В началото на втората част Оливие Жиру удвои задатъка на росонерите. Това е 11-и му гол за французина през този сезон. Четвърт час по-късно Леандро Паредес върна вярата на Тома с с попадение от дузпа. Тео Ернандес постави точка на разногласието пет минути преди края с гол за 3:1.

Рома беше без звездата си Паули Дибала, който е контузен, както и без санкции треньор Жозе Моуриньо. Вълците са девети в класирането с 29 точки.
Източник: flashnews.bg