Милан постигна много трудна, но и в същото време ценна

...

Милан стигна до победата срещу Дженоа с късен гол

Милан реализира доста сложна, само че и в това време скъпа победа с 1:0 при гостуването на Дженоа от осмия кръг в Серия А. Победното попадение за отбора на „ росонерите “ осъществя Кристиан Пулишич в 87-ата минута. Двата тима приключиха мача с по 10 индивида, откакто вратарите Майк Менян и Хосеп Мартинес бяха изгонени надълбоко в добавеното време на срещата.

Футболистите на Дженоа имаха искания за дузпа още в 9-ата минута, които останаха без последици от съдийската бригада

Седем минути по-късно Алесандро Флоренци насочи удар от разстояние, само че Мартинес избави без проблеми.

Тижани Райндерс насочи доста подъл удар в 18-ата минута, само че Мартинес съумя с крайници да се намеси и да го отрази.

Тео Ернандес насочи отдалечен удар от разстояние в 29-ата минута, само че неопределено в навън.

Пред Рафаел Леао се откри добра опция в 65-ата минута, само че Мартинес съумя да отрази удара му.

Милан поведе с 1:0 в 87-ата минута, когато Кристиан Пулишич бе най-съобразителен в наказателното поле на Дженоа и вкара топката във вратата на Мартинес.

В седмата минута на добавеното време на срещата Майк Менян работи извънредно безразсъднo. Френският вратар напусна рамките на наказателното поле, с цел да избие една топката, само че изрита доста жестоко в региона на врата Калеб Екубан. След намесата на ВАР Менян бе изпъден с пряк червен картон от съдията Пичини.

На вратата на Милан застана Оливие Жиру.

Алберт Гудмундсон стреля от фаула в 101-ата минута, само че топката рикошира и срещна напречната греда на вратата на Оливие Жиру.

В 102-ата минута Дженоа също остана в понижен състав, откакто и вратарят на Дженоа Хосеп Мартинес бе изпъден за втори жълт картон от съдията Пичини за нарушаване против Юнус Муса.

Оливие Жиру направи ужасно избавяне в 103-ата минута, хвърляйки се решаващо в краката на Джордже Пушкаш и уловявайки топката.

Така в последна сметка Милан стигна до скъпата победа с 1:0.

„ Росонерите “ оглавиха класирането с 21 точки и имат две повече от втория Интер и четири повече от третия Ювентус. Дженоа е петнадесети с 8 точки.

В идващия кръг на 22 октомври е дербито сред Милан и Ювентус.
Източник: novsport.com