Милан победи Сасуоло с 1:0 като домакин в среща от

...

Милан с минимална, но ценна победа над Сасуоло, Салернитана с втори успех през сезона

Милан победи Сасуоло с 1:0 като хазаин в среща от 18-я кръг на италианското футболно състезание. Тимът от Милано е в серия от три мача без загуба в Серия А и заема трето място с 36 точки в актива си, на 4 от втория Ювентус, който обаче е с една среща по-малко.

Отборът на Сасуоло продължава неубедителната си серия и е 16-и с 16 точки.

Победният гол за домакините бе дело на американския национал Кристиан Пулишич в 59-ата минута.

Футболистите на Милан имаха още няколко благоприятни условия за попадение, само че не съумяха да се разпишат. В 8-ата минута гол на Исмаел Бенасер бе анулиран поради засада, а в 32-ата това се повтори и откакто Рафаел Леао вкара топката във вратата на Сасуоло.

В различен мач от 18-ия кръг Салернитана се наложи над Верона с 1:0 като посетител след гол на Лум Чауна в 48-ата минута.

За Салернитана това бе едвам втора победа от началото на сезона, като отборът се намира последното, 20-о място в подреждането с 12 точки. Верона е 17-и с 14 точки все още.