Милан и Аталанта играят при 1:0 в мач от 26-ия

...

НА ЖИВО: Милан - Аталанта 1:1, Копмайнерс се разписа от дузпа

Милан и Аталанта играят при 1:0 в мач от 26-ия кръг на Серия А. В 3-ата минута Рафаел Леао откри резултата. В 41-ата минута Тюн Копмайнерс изравни от дузпа.

Милан поведе още в 3-ата минута. Тогава Рафаел Леао получи отляво, преодоля Емил Холм и Джорджо Скалвини, навлезе в наказателното поле и със мощен удар в далечния ъгъл вкара приказен гол за 1:0. Това беше първо попадение на португалеца в Серия от септември предходната година насам.

В 12-ата минута Аталанта стигна до две положителни благоприятни условия за гол. Шарл де Кетеларе получи пред наказателното поле и насочи мощен удар, с който Майк Менян не се оправи добре и мазета топката право в Емил Холм. Шведът незабавно опита удар, само че около вратата. Пет минути по-късно Де Кетеларе притисна Кристиян Пулишич и му лиши топката пред наказателното поле. Белгиецът подаде към Тин Коопмайнерс, чийто удар беше блокиран и топката излезе в корнер. След неговото осъществяване Берат Джимшити опита удар с пета, който мина около вратата.

В 20-ата минута рисков удар с глава на Рубен Лофтъс-Чийк мина над вратата. В 35-ата минута Джимшити блокира рисков шут на Леао.

Малко по-късно гостите желаеха дузпа за нарушаване на Оливие Жиру против Холм при центриране от корнер. Защитникът се наведе, а френският нападател подвигна крайници си и го закачи по рамото. Главният рефер Даниеле Орсато даде сигнал играта да продължи, само че ВАР обаче се намеси и привика съдията на монитора, след което той промени решението си и уточни бялата точка. Зад топката застана Тюн Копмайнерс и с безмилостен удар вкара за 1:1.

В 44-ата минута Жиру засече с глава центриране на Флоренци, само че не откри задачата.

Милан - Аталанта 1:1

1:0 Рафаел Леао (3)

1:1 Тюн Копмайнерс (41-дузпа)

Милан: Менян, Флоренци, Тиау, Габия, Ернандес, Бенасер, Адли, Леао, Лофтъс-Чийк, Пулишич, Жиру

Аталанта: Карнесеки, Скалвини, Джимшити, Колашинац, Холм, Руджери, Де Роон, Едерсон, Коопмайнерс, Миранчук, Де Кетеларе